שאלות ותשובות

שיבולת שועל משויכת לקבוצת הדגנים. השיבולת הינה צמח חד שנתי ירוק בעל עלים ארוכים וצרים ותפרחת המתנשאת על קנים גבוהים.

גרעיני שיבולת השועל עוברים קילוף מהקליפה החיצונית, טיפול תרמי קל, חיתוך לגודל הרצוי והשטחה על מנת שיתבשלו מהר יותר.

הפתיתים בעלי מרקם רך זה המרקם של פתיתי שיבולת השועל של קוואקר. הפתיתים עוברים תהליך של אידוי, חיתוך ושיטוח שמביא אותם למרקם הזה.

יש לאחסן את המוצרים במקום קריר ויבש ללא לחות, וכמובן לדאוג שהמוצר יהיה סגור

ההבדל בין השקית לפחית הוא בשיטת האריזה שמקנה משך חיי מדף ארוך יותר למוצר שבפחית – 3 שנים, לעומת המוצר בשקית – 1.5 שנים. האריזה של פחית מתבצעת בווקום ולכן הפתיתים דחוסים להבדיל מהשקית.

שיבולת השועל בפחית נארזת בשיטת דחיסה ולכן תופסת פחות מקום מהמוצר בשקית למרות שהמשקל זהה

הסימנים השחורים הנם פיגמנטציה שעל גבי שיבולת השועל. הפיגמנטציה לעיתים קיימת כתוצאה מתנאי הטבע (קרקע, מזג אויר, מים וכו"). חשוב לדעת כי למרות סימני הפיגמנטציה המוצר אינו פגום ובטוח למאכל.

רצוי ואפילו ממולץ לצרוך שיבולת שועל לאורך כל היום! שיבולת השועל נפלאה כארוחת בוקר, כתוספת לארוחה ואפילו כחלק מקינוחים מפנקים.

קוואקר בפחית ובשקית: כשר בהשגחת הרב ישראל יעקב ליכטנשטיין ראב"ד בד"ץ KF לונדון באישור הרבנות הראשית לישראל נקי מחשש "חדש" *הכשרות הנ"ל נחשבת ככשרות גבוהה.
קוואקר ללא גלוטן – כשר בהשגחת U ארה"ב ובאישור הרבנות הראשית לישראל ללא חשש חדש.
דגני בוקר ריבועים רגיל וריבועים עם קינמון: כשר בהשגחת U ארה"ב ובאישור הרבנות הראשית לישראל ללא חשש חדש.
דגני בוקר קפטן קראנצ' עם חמאת בוטנים וקפטן קראנצ' רגיל: כשר בהשגחת U ארה"ב ובאישור הרבנות הראשית לישראל ללא חשש חדש.
דייסת קוואקר מועשרת בחלבון להכנה מהירה בטעמים בננה ואגוזים או חמוציות ושקדים, כשר בהשגחת U ארה"ב ובאישור הרבנות הראשית לישראל ללא חשש חדש.

החל מתאריך 01.01.2014 היבוא והשיווק של המוצר מתבצע ע"י חברת שטראוס פריטו ליי בע"מ

המוצר אינו מכיל חלב אך מיוצר בקו המייצר מוצרים שמכילים חלב. מבחינת כשרות, הקו לא הוכשר לפרווה ולכן הוא בחזקת "חלבי". מבחינת אלרגנים, אחרי ייצור עם רכיבי חלב מבוצע ניקיון יסודי ובדיקה לשאריות אלרגן חלב שלפי תוצאותיה לאורך זמן ניתן לומר כי המוצר אינו מכיל שאריות חלב.

6 יחידות במשקל 62 גרם כל אחת.

אחסון – קררו את קוואקר שיבולת השועל ולאחר מכן חלקו למנות שוות בקופסאות אחסון המיועדות לשימוש בטוח במיקרוגל. כסו היטב והכניסו למקרר או למקפיא.

– הסירו את המכסה והוסיפו 2 כפות מים או חלב. הניחו את המכסה באופן חלקי. – הכניסו למיקרוגל בעוצמה בינונית (50%) למשך דקה וחצי. – ערבבו היטב. שפכו לדייסה 3 – 4 כפות נוזלים במידת הצורך ובהתאם למרקם הרצוי. – הכניסו למיקרוגל למשך 30 שניות בכל פעם עד לחימום, ערבבו היטב.

– הסירו את המכסה באופן חלקי. הכניסו למיקרוגל ובחרו באפשרות הפשרה (30%). המתינו להפשרה, בערך 5 – 6 דקות. – ערבבו היטב. – הוסיפו לדייסה נוזלים, כף אחת בכל פעם, ערבבו היטב שוב בכל פעם שמוסיפים נוזלים עד לקבלת המרקם הרצוי.

הכיתוב "מומלץ לשימוש לפני" המופיע על גבי אריזות המוצרים מציין מתי יש להשתמש במוצר כדי לקבל תוצאה טובה יותר השומרת על טריות המוצר באופן מרבי. מוצרים שנמצאים על המדף וזמן השימוש המומלץ שלהם עבר בטוחים לשימוש אך עלולים לקבל טעם, צבע וערך תזונתי שונים.

סיבים שאינם מתמוססים: מספק תחושת שובע לאורך היום. סיבים מסיסים: סיבים אלו עוזבים את הגוף לאט יותר מבד"כ מה שגורם לגוף להרגיש מלא יותר.

לא בהכרח, אכילת קוואקר מספקת ערכים ויתרונות תזונתיים באותה המידה. ההבדלים בין הגודל והצורה של המנות רק משפיעים על הטקסטורה וזמן הבישול!

מחקרים מראים כי אכילת שיבולת שועל עוזרת לשמירה על כולסטרול נמוך.

תהליך הכנה מיקרוגל: כל מה שצריך לעשות הוא לשים 3 כפות של "קוואקר" (כ-40 גרם) בקערה המתאימה לבישול במיקרוגל, להוסיף 2/3 כוס מים או חלב (לבחירתכם), לחמם בעוצמה גבוהה 1-2 דקות- בהתאם לעוצמת המיקרוגל- לבחוש ולהגיש. כיריים: הרתיחו כוס מים או חלב, הוסיפו קורט מלח ו-1/3 כוס "קוואקר" ובשלו הכל במשך דקה תוך כדי בחישה ואז אחלו לעצמכם "בתיאבון" 🙂

לא מצאת את מה שחיפשת?

ליצירת קשר
אתר זה עושה שימוש בעוגיות (שיבולת שועל כמובן) בהתאם למדיניות הפרטיות