מתכונים

חזרה לכל הכתבות

כיצד להוסיף סיבים תזונתיים לאוכל של ילדיכם

סיבים תזונתיים הם חלק חשוב מתזונה מאוזנת. במאמר הבא תמצאו כמה דרכים יעילות לשדרוג תזונת הילדים שלכם כך שתכלול הרבה יותר סיבים תזונתיים - ותישאר טעימה!

סיבים תזונתיים הם חלק חשוב מתזונה מאוזנת. במאמר הבא תמצאו כמה דרכים יעילות לשדרוג תזונת הילדים שלכם כך שתכלול הרבה יותר סיבים תזונתיים - ותישאר טעימה!

אתם ודאי יודעים שסיבים תזונתיים מהווים מרכיב חיוני בתזונה היומיומית שלכם - מזון עשיר בסיבים תזונתיים מסייע לתחושת השובע, כך שהקפדה על אכילת סיבים תזונתיים מסייעת לשמירה על המשקל. אבל האם עצרתם לרגע לבדוק אם ילדיכם צורכים כמות יומית מספקת של סיבים תזונתיים?
ישנם ילדים שאינם רגילים לאכול מזונות עתירי סיבים, ומעדיפים לחם רגיל על פני לחם מחיטה מלאה, אורז לבן על פני מלא ועוד. כדי להרגיל את ילדיכם בצריכת סיבים גבוהה, חשוב לחשוף אותם בהדרגה למזונות עתירים בסיבים, כדי שלא לגרום להם לתחושת אי נוחות במערכת העיכול. בד בבד עם העלאת צריכת המזונות העתירים בסיבים, יש להקפיד על הגברת צריכת הנוזלים - כי הסיבים סופחים לא מעט נוזלים לצורך עיכולם.
רוצים לשלב סיבים תזונתיים בתפריט היומי של ילדיכם, ולהשאיר אותו טעים? להלן כמה טיפים:
- שלבו בארוחת הבוקר של ילדיכם קוואקר שיבולת שועל עם פירות טריים. ניתן להכין פנקייקים מקמח מחיטה מלאה וקוואקר, ולפזר מעליהם ממגוון פירות העונה.
- אל תקלפו את קליפת הפירות והירקות שהילד אוהב. חתכו אותם לפרוסות נוחות ללעיסה ולאכילה. אפשר לחתוך עם חותכנים בצורות שילדים אוהבים.
- השתדלו לבחור בדגנים, לחמים ופסטות העשויים מקמח מלא, או מדגנים מלאים.
- הכינו מיני-פיצה על ידי שימוש בפיתה מחיטה מלאה או בייגלה, ברוטב פיצה שעשוי מעגבניות טריות ובזיליקום, גבינה צהובה מופחתת שומן וירקות.
- הוסיפו ירקות קצוצים או מגוררים למרקים, קציצות ומגוון מאכלים שאתם מגישים.
- שלבו במתכוני העוגיות שלכם קמח מחיטה מלאה לצד קמח רגיל. הוסיפו צימוקים, פירות יער, או בננות, כדי להגדיל אף יותר את כמות הסיבים.
- הגישו לילדכם קרקרים מחיטה מלאה עם גבינה מופחתת שומן.
- הכינו כריכי בריאות מקמח מלא, ושלבו במלית ירקות.
- הגישו את האוכל באופן שנעים להסתכל עליו - ציירו ציורים מירקות, בנו בית עם קרקרים וגבינה וכו'.

אתר זה עושה שימוש בעוגיות בהתאם למדיניות הפרטיות