מתכונים

חזרה לכל הכתבות

הקיץ עומד להסתיים, איך זה מתקשר לגוף שלנו?

טיפים מעמלי הדיאטנית שלנו לקראת חילופי העונות והתאבון המתחלף בהתאם

טיפים מעמלי הדיאטנית שלנו לקראת חילופי העונות והתאבון המתחלף בהתאם

 

כשאומרים לנו "קוואקר" ישר עולה לנו בראש "סבתא בישלה דייסה". אז נכון, קוואקר הולך מצוין בתוך דייסה, אבל אנחנו שדרגנו את הדייסה הרגילה והמוכרת, ומשלבים קוואקר במגוון הזדמנויות טעמים וארוחות עליהן תוכלו לקרוא ממש פה.
החורף המתקרב מספק סיבה נהדרת לעשות זאת, ולהתפנק במגוון מתכונים מעניינים עם הקוואקר שלנו.

ידעתם שגם הגוף שלנו מבפנים מרגיש שהחורף מתקרב?

בכל אחד מאתנו פועל שעון פנימי, שעון ביולוגי המסנכרן את הפעילות היומיומית שלנו בהתאם לשעות האור והחושך.
מסתבר שהשעון הזה מצוי בכל בעלי החיים וגם בצמחים. הגוף שלנו באמצעות קולטנים מיוחדים קולט כי שעות האור מתקצרות ושעות החושך מתמעטות כיאה לתקופת החורף ומכין את הגוף לתקופת החורף. בחיות בטבע השינויים שחלים מאוד בולטים; הדובים למשל אוגרים שומן כדי שיספק להם מזון לתקופה הארוכה של שנת החורף.
ומה אצל בני האדם? מאחר ואנו נחשפים לתאורה מלאכותית השינויים אמנם פחות בולטים אבל הם קיימים. קיימים לדוגמא שינויים בהפרשת הורמון השינה שלנו שמופרש אחה"צ ומכין אותנו לשינה (לכן זו הסיבה שאתם מפהקים מול המסך אחרי ארוחת הצהריים במשרד....) וכן שינויים בהורמונים שגורמים לנו לעיתים לרצות לאכול יותר פחמימות.

כאן לקוואקר ישנה תרומה גדולה כי הקוואקר המבוסס על שבולת שועל מלאה מכיל פחמימות מורכבות שיחד עם הסיבים התזונתיים בשיבולת השועל תורמים לספיגה איטית של הפחמימות.
כך שגם אם בחורף עולה אצלנו התשוקה לפחמימות מאכלים המבוססים על קוואקר כמו קציצות קוואקר, לחם בשילוב שבולת שועל , סלט ירקות בשילוב קוואקר, חטיפי שבולת שועל ועוד מגוון מתכונים נהדרים יכולים להוות פתרון מעולה ומשביע.

שיהיה חורף טעים ונעים מקוואקר :)

אתר זה עושה שימוש בעוגיות בהתאם למדיניות הפרטיות