מתכונים

חזרה לכל הכתבות

איך מלמדים את הילד שלך לאכול נכון

המלצות שכדאי להורים לאמץ בעניין הרגלי האכילה של ילדיכם

המלצות שכדאי להורים לאמץ בעניין הרגלי האכילה של ילדיכם

 

נתחיל הפעם משאלה: כמה מוצרים יש לכם במטבח/ בארון ההפתעות/ במקרר שהם שם רק "בשביל הילדים"? כמה פעמים קניתם משקה מתוק ומוגז או גלידה רק בגלל שהילדים ביקשו?

אנחנו שוכחים לפעמים שכהורים, אנחנו רוצים להראות שאכפת לנו ולכן אנחנו נענים מהר לדרישות הקטנטנים ; קונים מה שהם מבקשים לאכול, מבשלים רק מה שבא להם (גם אם זה אומר לטגן חביתה ב-6 בבוקר) ומרשים לאכול בסלון מול הטלוויזיה רק בשביל שיסיימו את הארוחה.

קיבצנו עבורכם 8 המלצות שכדאי לכם לאמץ כהורים אצל ילדיכם בתחום הרגלי האכילה:

1. ירקות ופירות: דאגו שילדיכם ישלבו הרבה פירות וירקות בתפריט היומי שלהם, מתוך הרגל. מקמו אותם בדלת המקרר או על השיש במטבח כדי שיהיו נגישים.
2. ארוחות משפחתיות:  הקפידו שבכל ארוחה יהיו על השולחן מאכלים בריאים כמו- ירקות וגבינות, וגם השתדלו להקפיד על הארוחות המשפחתיות.
3. דוגמא אישית: הורה שייתן לילד דוגמא אישית באכילת מזונות בריאים, יעלה את הסיכוי שגם ילדו ירצה לטעום ואף לחזור ולאכול מאכלים בריאים.
4. שתפו אותם בהחלטות: הגיעו ביחד עם הילדים למסקנה שיש מזונות טובים ויש מזונות פחות טובים, ותנו להם להחליט לבד איזה מזונות חשוב שיאכלו. כאשר זה יבוא מהם, זה יהיה חשוב להם להקפיד.
5. הכינו תפריט: בהמשך לשלב 4, הכינו ביחד עם הילדים תפריט. במידה והם יודעים כבר לכתוב, תנו להם לכתוב, לקשט ולהכין תפריטים לארוחות וכך הם ירגישו חלק בלתי נפרד מהכנת הארוחה.
6. קניות: אל תחששו להביא את הילדים אתכם לקניות. זכרו להיות אסרטיביים ולא לתת להם להכניס כל דבר לעגלה. תנו להם לבחור מראש ממתק אחד בלבד שירצו להביא הביתה.
7. ילדים במטבח: בהמשך לכתבה שלנו משבוע שעבר על שילוב הילדים במטבח אל תחששו לתת להם להיות מעורבים בבישולים. תנו להם להכין סנדוויץ'  לתבל סלט. זה יעודד אותם לאכול כיוון שהם הכינו את המנה.
8. סיבים תזונתיים: שלבו בארוחת הבוקר של ילדיכם קוואקר שיבולת שועל עם פירות טריים. ניתן להכין פנקייקים מקמח מחיטה מלאה וקוואקר, ולפזר מעליהם ממגוון פירות העונה.

זכרו שגם אם הילד עקשן ומסרב לאכול, עליכם להיות אחראים על האוכל שילדיכם אוכלים. הציבו להם גבולות, הקנו להם הרגלי אכילה נכונים והיו מודעים לאוכל שהם אוכלים. אחרי הכול, רק אתם יכולים לעשות זאת :)

בתאבון

 

 

אתר זה עושה שימוש בעוגיות בהתאם למדיניות הפרטיות